Agentura Festa - Pavel's English School
zobrazit menu

Reference

Vzkazy od lektorů kurzů angličtiny

Yes, it was very good two weeks. Everyone was good to work with; good students, good team and good organization. I wish you continuing success at your school for the rest of this summer and a wonderful vacation for you and your family. With my best regards,

, Oakville 2013

Pavel, it is so hard to put into my words my appreciation for everything you and your family have done for me. Thank you for making my first visit to the Czech Republic so memorable. With love,

, Peterborough 2013

I want to thank you once again for allowing me to be a part of Pavel's English School - I enjoyed the experience very much! I wish you much success for the remainder of the summer! Thank you for your kindness.

, Toronto 2012

Reference od účastníků kurzů angličtiny

Chtěl bych tímto poděkovat celé rodině Pavla Břouška za organizaci tohoto kurzu. Skvělí lektoři, i když z počátku jsem měl obavy z přísného pohledu starších učitelek. Ale již první hodina ukázala, že mé obavy byly zbytečné - ba naopak! U těchto profesionálních a energických pedagogů jsem nalezl úžasný cit, pochopení, empatii a také skvělou pomoc. K tomu se přidala kombinace učitelského mládí, skvělá parta spolužáků - nás "věčných studentů", nádherné prostředí Valtického zámku, večerní konverzace u vína… A ano, to je ta zázračná "Břouškova" metoda výuky! Nejen, že se něco nenásilnou formou naučíte, ale i Vaše tělo i duše relaxuje a mezi teenagery i vskutku omládnete. Příští rok jedeme znova!

, Brno 2016

Jak zabít dvě mouchy jednou ranou? Podaří se vám to, když navštívíte o prázdninách letní jazykový kurz angličtiny ve Valticích. Spojíte příjemné s užitečným. Jezdím tam více méně pravidelně už po mnoho let, ale až teď jsem se rozhodl něco k tomu napsat. Angličtina je má srdeční záležitost a minulý týden jsem se jí mohl věnovat dosyta. Měli jsme jako vždy úžasné lektory z Kanady, ochotné, milé, kteří nikdy neodmítnou pomoct a splnit vaše přání. Konverzační hodiny mají skvěle připravené, vybírají zajímavá témata. Zkrátka a dobře, kdo se chce něco nového naučit, tady k tomu má skvělou příležitost. Na druhé straně tu člověk necítí žádný tlak nebo nervozitu, panuje tu vždy příjemná přátelská atmosféra, která se utužuje mimo jiné i při ochutnávce vín ve vinných sklípcích. Okolí Valtic a město samotné jsou přesyceny historií, nabízejí vycházky do přírody, návštěvu zámku, prostě každý si vybere.

Jsem nesmírně rád, že se najdou lidé, jako je rodina Břouškova, kteří jsou schopni tyto kurzy úspěšně organizovat už 25 let, a věřím, že se jim to bude dařit ještě řadu let.

, Třešť 2015

Zdravím od rovníku, kde učím v mezinárodní mateřské škole a děkuju Vám. Bez Vaší "Pavel's English School" bych nikdy neměla odvahu používat angličtinu a nemohla bych si tak splnit svůj sen cestovat. Doufám, že se Vám daří a děti Vám rostou jenom k radosti ☺ Hodně sil, ať pomůžete používat cizí jazyk dalším bojícím se duším.

, Indonesie 2013

Chtěla bych touto cestou poděkovat za skvělý týden, který nás posunul zase kousek blíže k anglickému jazyku. Nejen učení, ale i prima parta se spoustou legrace přispěly k výborné atmosféře celého kurzu. Těším se na další pokračování a příští rok na shledanou.

, Tišnov 2013

Milý Pavle, jsem ráda, že jsem se s Vámi po mnoha letech opět setkala a po 22 letech znovu prožila týden v radostné, přátelské, motivující atmosféře Vašeho letního kurzu angličtiny. Tentokrát byl program tak bohatý, že se angličtina prolínala celým dnem, vlastně až do noci, spontánně, radostně - a to jsem přesně chtěla. Pobavilo mne, jak se všichni účastnici víc a víc nořili do angličtiny - v druhé polovině týdne se už často bavili mezi sebou anglicky, i když mezi nimi nebyl žádný z kanadských lektorů. Za ten skvělý týden děkuji Vám, Elišce, vlastně celé Vaší rodině, všechny srdečně zdravím a přeji pevné zdraví, nezdolný elán, spoustu skvělých nápadů a pro další činnost agentury Festa dobré podmínky a stále jen čestné, upřímné, spolehlivé a radostně spolupracující lidi, se kterými činnost Vaší agentury souvisí.

, Brno 2013

Thank you very much for my wonderful sixth year in Valtice! I look forward to next year.

, Bradlec 2013

Chvíle ve Valticích se nedají zapomenout! Opakuji opět svoje tvrzení, že pokud někdo dělá svoji práci s láskou a opravdově, je to radost nejen pro něj samotného, ale především pro všechny ostatní zúčastněné. Vy svoji práci děláte velice hezky. Děkuji moc, ani nevíte, jak jsem ráda, že jsem na netu loni objevila právě Vás a Vaši letní školu. Přeji klidný zbytek kurzů a samé spokojené studenty. With love, your student

, Netín 2012

Už počtvrté jsem prožila prázdniny s angličtinou a s kanadskými lektory na valtickém zámku. Pro ty, co ve Valticích na angličtině ještě nebyli, mám jedno varování: tyto kurzy jsou návykové a způsobují závislost.

Jitka Slaninová, Praha 2012

Velice ráda bych poděkovala za zajímavý kurz angličtiny. Už jsem absolvovala mnoho kurzů, převážně v zahraničí, ale nikde jsem se nesetkala s takovou srdečnou a domácí atmosférou, jako ve Valticích. Nevím, zda to má na svědomí to moravské vínečko, ale všichni účastníci kurzu – včetně pedagogů – byli báječní. Nic zde nebylo nemožné, pokaždé se našel způsob, jak řešit situaci, byla i legrace a hlavně měli všichni dobrou vůli se účastnit. Klobouk dolů před Vašimi schopnostmi skloubit a zorganizovat tak nesourodý (věkově) počet lidí a uvést jej do chodu. Těším se na příští léto a další ročník kurzů ve Valticích.

Ilona Poštová, Praha 2012

Milá Eliško, Pavle a celá rodino, letos jsem se už potřetí zúčastnila vašich kurzů angličtiny ve Valticích. Už první rok jsem byla nadšená, proto jsem další rok vzala s sebou i děti - teenagery. Vrátili jsme se nadšení všichni… a od té doby jsme Valtice zařadili do našeho každoročního letního programu. Nejen proto, že když k vám jedeme, cítíme se, jako bychom se vraceli domů, rodinná atmosféra, přátelství, srdečnost jsou to, co u vás vždycky najdeme. Ale také aktivity, které kurz nabízí - vybrat si může jak začátečník, tak velmi pokročilý student, starší i děti. Není to výuka v pravém slova smyslu. Aktivity jsou zábavné, navíc se mluví anglicky celý den, prakticky od rána až do noci, protože po večerní aktivitě většinou následuje přátelské posezení ve sklípku (pro dospělé studenty), grilování, písničky apod. Navíc přátelské konverzace s lektory, výměna informací, témata k diskuzi na vysoké úrovni, to vše ocení i učitelka angličtinářka, která si odveze spoustu nápadů a nových metod pro svou práci. Zjistila jsem také, že kanadští učitelé jsou srdeční, otevření lidé, s kterými můžete mluvit o čemkoli. Zkrátka a dobře… budete nám celý rok chybět a už se těšíme na příští léto!

Mgr. Hana Daňková, Čebín 2012

Chtěla bych ještě jednou touto formou poděkovat za skvělý týden ve Valticích. Bezvadný přístup, velmi milé a profesionální jednání a úžasnou a kvalitní výuku. Už teď se těším na příští rok. S přáním, ať i ostatní turnusy se tak skvěle vydaří, ať máte i vy čas se zregenerovat a užít si aspoň trochu prázdnin.

Věra Dvořáčková, Tišnov 2012

Dear Pavel, hlásí se s týdenním odstupem Eva a Jara Suchý. Padli jsme po hlavě do pracovního procesu, tak jsme neměli vůbec čas se ozvat a vyslovit své nadšení! A zároveň zklamání - z toho, že kurs tak rychle utekl a nepokračuje napořád. A že tam teď nejsme! Tak úžasný týden díky Tobě, Tvé rodině a úžasným lektorům - Julii, Carol, Sandymu a Henrymu - jsme dosud nezažili a těšíme se na příští červenec. Doufám, že se nám podaří přijet ve větším počtu a možná i na delší čas. I když bylo vše podřízeno výuce angličtiny, a to je dobře (vypracovali jste výborný řád a režim), tak kurs byl v absolutní symbióze s úžasným prostředím valtického zámku, návštěvami vinných sklepů (samozřejmě až po výuce a jen pro zletilé) a s ostatními aktivitami a vlastně díky tomu i navázanými novými přátelstvími. Srdečně zdravíme všechny Břoušky s přáním krásných dní ve Valticích a s přáním úspěšného podnikání v "Pavel's English School". Deska Tvých songů je výborná a je to po letech připomenutím známých melodických a pohodových songů!

Jara a Eva, Brno 2012

Milý Pavle a celá rodino, chci vám ze srdce poděkovat za velice krásný týden ve Valticích. Byla jsem s kamarádkou letos poprvé - na 1. turnusu. I přes veškeré obavy, které nás provázely až do zahájení musím říct, že ten týden byl naprosto úúúžasný. Nečekala jsem tak srdečný přístup, nečekala jsem, že se nám budete tolik věnovat. Nečekala jsem, že to bude týden tak pohodový. Přiznávám, že jsem čekala komerční přístup a odstup od žáků, jak ze strany pořadatelů, tak ze strany vyučujících. Opak byl pravdou! Je moc krásné, že se dokážete tak hezky postarat o celý průběh kurzů, každého berete osobně a je vidět, že svoji práci děláte s láskou. Je to hezké a povzbuzující pro nás všechny. Díky za Váš laskavý přístup. Přeji mnoho síly a neubývajícího nadšení.

Pavla Krejzlová, Netín, p. Radostín nad Oslavou 2011

Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat. Tento týden s angličtinou se opravdu mimořádně vydařil. Sestava učitelů byla výborná a sám jsem měl dojem, že Kanaďanům začínám více rozumět. Vyhovovalo mi, že se snažili mluvit jasně, zřetelně a hlavně pomalu a některé věty bez problémů neúnavně opakovali. Je to motivace k zintenzivnění učení se angličtiny a porovnání nových znalostí na dalším kurzu. Výborné bylo i ubytování na zámku, které dodalo kurzu punc výjimečnosti. Díky a přeji další úspěchy.

Ing. Vítek Pejchal, Brno 2011

Vážený pane inženýre, jako jeden z účastníků letních kurzů angličtiny "Pavel's English School" probíhajících ve Valticích vyjadřuji své uznání koncepci i průběhu této aktivity. Ať již jde o stránku odbornou (cizojazyčná kompetence a nadšení kanadských učitelů pro věc), organizátorskou (různorodé aktivity vyučovací i společenské v nabídce převyšující možnosti účastníka je na jednom kurzu vyčerpat) či úroveň stravování a ubytování. Za svoji osobu navíc oceňuji možnost konzultací otázek spojených s mou doktorskou prací a další kariérou s kanadskými učiteli. Unikátní byla až rodinná atmosféra kurzu, při níž přestávaly platit v běžném životě obvyklé bariéry mezi generacemi a sociálními skupinami, na čemž jste měl Vy osobně zásadní podíl. Vyslovuji Vám, Pavle, osobně své uznání jako člověku, který v sobě úspěšně spojuje schopnosti manažera, mediátora, hudebníka, baviče a kamaráda. Přeji zdar Vašim kurzům i Vám v životě profesionálním i osobním.

MgA. Zdeněk Vašíček, Ph.D., Tišnov

Dobrý den, děkuji za zaslání nabídky Vašich letních kurzů angličtiny 2009. Rádi vzpomínáme na minulé kurzy, kterých jsme se účastnili jako celá rodina s našimi dětmi - školáky. Čas běží a z našich školáků - Vašich studentů - jsou již velcí teenageři a začínají vykračovat vlastní cestou. Mladší Marek je právě nyní na ročním výukovém pobytu (exchange student) v USA v Montaně. Právě Vaše kurzy mu byly tím správným impulsem na začátku, když zjistil, že jako dítě v 8 letech je schopen se dohodnout s člověkem, který opravdu umí jen anglicky. Přes naše počáteční obavy se z každé hodiny vracel s různými papírky a úkoly a sám spěchal na další, jako by to nebylo v angličtině. Starší syn Vít už je na vysoké škole. Maturoval z angličtiny a angličtina se mu hodila i na přijímačkách. Ještě jednou díky za několik společných prázdnin. Přeji Vám mnoho úspěchů v další činnosti a hlavně v pořádání kurzů angličtiny.

Zdeněk Štumper, Ústí nad Orlicí

Dobrý den návštěvníku internetové stránky Agentury Festa / Pavel's English School. Využívám možnosti podělit se s Vámi o své zkušenosti z návštěv letních kursů angličtiny pořádaných Agenturou Festa se sídlem v Brně. Dovolte, abych se stručně představil. Jsem z generace, která měla dlouhá léta povinnou výuku ruského jazyka a znalost jakéhokoliv jazyka jiného byla podezřelá a divná. Vyjímku tvořily dobrovolné výuky cizích jazyků - to jako volitelných předmětů na středních školách. Ovšem znalosti z těchto škol nemohly stačit k aktivní komunikaci v cizím jazyce… pokračování

V roce 2004 jsem absolvoval letní intenzivní kurz angličtiny s kanadskými lektory ve Valticích, který pořádá víc jak desítku let brněnská agentura Festa. Tehdy se ještě konal na Střední vinařské škole ve Valticích, dnes probíhá přímo na zámku včetně stravování a ubytování. Kurz zdařilým způsobem kombinuje intenzivní výuku, při níž jsou účastníci rozděleni do skupin podle úrovně znalostí, se sportovně relaxačními aktivitami, kterých se v Lednicko-valtickém vinařském areálu nabízí skutečně dostatek. Proto je často využíván i k rodinné aktivní rekreaci. Kurz, kterého se dvakrát zúčastnili i oba moji synové a jehož nabídka mi přišla minulý týden e-mailem mohu doporučit.

Ladislav Konopka

Vážený pane Břoušku, chtěla bych Vám i Vaší manželce velmi poděkovat za krásně a užitečně strávený týden na intenzivním kurzu anglického jazyka Pavel's English Summer School, který pořádá Vaše agentura Festa. Přestože jsem studentkou čtvrtého ročníku produkce na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a zabývám se proto často pořádáním obdobných akcí, byla jsem mile překvapena perfektně zvládnutou organizací kurzu, který probíhal ve velmi poklidné atmosféře… pokračování

V srpnu 2008 jsem se poprvé zúčastnila týdenního jazykového kurzu angličtiny s kanadskými lektory ve Valticích. Tento kurz jsem vybrala po Internetu pro sebe a svého syna. Tato ojedinělá nabídka výuky angličtiny, která probíhá pouze s rodilými mluvčími, mě velice zaujala a lákavá byla rovněž možnost strávit týden v nádherném prostředí jižní Moravy – ve Valticích, s ubytováním přímo u valtického zámku. Moje zvědavost, jak to vše bude probíhat a jestli budu při svých anglických znalostech kanadským lektorům rozumět, byla hned po příjezdu rozptýlena skvělou organizací, přátelskou a milou atmosférou. Angličtina probíhala dopoledne a odpoledne po malých skupinkách, spíše než o výuku ve smyslu školního vyučování se jednalo o konverzaci na různá témata. Rovněž večery byly naplněny různými činnostmi v režii kanadských lektorů, kteří byli profesionální a přitom bezprostřední a věnovali se nám po celou dobu s velkou ochotou. Každý den byl naplněný do poslední minuty a vše bylo pohodové. Při odjezdu jsme se loučili jako přátelé, kteří se určitě příští rok sejdou zase. Tento kurz můžu doporučit všem, kteří se chtějí zdokonalit v angličtině a strávit týden s báječnými lidmi v malebném městečku.

Ing. Šárka Štiková, Brno

Prohlídky zámků ve Valticích a v Lednici, včetně návštěvy skleníku, minaretu a předvádění výcviku dravců v nedaleké zámecké zahradě. Projížďky na kolech, ať už vlastních nebo z místní půjčovny, po cyklostezkách nádhernou krajinou rybníků a lužních lesů v Lednicko-valtickém areálu… Posezení u táboráku ve večerních hodinách s kytarou příp. harmonikou za zpěvu českých a anglických písní. Zní to jako příjemně strávená dovolená a přesto se jedná současně o intenzívní letní jazykový kurs angličtiny, zaměřený především na konverzaci… pokračování

Ve dnech 6. - 19. sprna 2000 jsem se spolu se svými třemi kolegyněmi zúčastnila kurzu anglického jazyka pořádaného brněnskou agenturou Festa.

Ráda bych Vám touto cestou vyjádřila za náš kolektiv poděkování za skvěle zorganizovaný kurz. Úroveň výuky hodnotíme velmi kladně a rovněž prostředí jižní Moravy jistě přispělo k velké oblibě těchto kurzů.

Doufáme, že i v příštích letech nám pracovní vytížení dovolí a budeme se moci zúčastnit, třeba i ve větším počtu.

Přejeme Vaší agentuře hodně zdaru v další práci a hlavně mnoho spokojených absolventů kurzů. My se mezi ně určitě řadíme.

V naší firmě bylo provedeno pravidelné hodnocení stávajících dodavatelů. Vaše firma byla zařazena do skupiny A - schopný bez výhrad. Doufám, že naše spolupráce bude v budoucnosti rovněž hodnocena stupněm A.